Bacciarellego 54

bacciarellego 54

Lokalizacja: ul.Bacciarellego 54, Wrocław
Powierzchnia działki: 7 040 m2
Pow. użytkowa mieszkań: 2 280 m2
Data: 2018
Realizacja: 2020
Inwestor: Talgo Sp. z o.o. Tal&Co Sp. K. / Trei Residential Sp. z o.o. sp.k.
Status: W trakcie realizacji
Autorzy: Marcin Major, Anna Major, Paweł Osmak, Alicja Adamowicz, Marta Górniak, Jakub Dobras
Konstrukcja: Łukasz Zimny, Jacek Pasikowski
Autor zdjęć: Maciej Lulko

Budynek zaprojektowano na działce, gdzie sąsiedztwo jest bardzo zróżnicowane, z zabudową jednorodzinną willową, szeregową jak również wielorodzinną oraz towarzyszącymi im usługami. Teren inwestycji zlokalizowany jest w bardzo atrakcyjnym położeniu na mapie Wrocławia w bezpośrednim kontakcie z rzeką Odrą oraz terenami zielonymi.

Projektowana zabudowa wielorodzinna ma postać dwóch brył – budynku o układzie mieszanym – klatkowo-galeriowym oraz budynku o charakterze willi miejskiej. Obie bryły połączone są parkingiem podziemnym.

Z wyjściowej zwartej bryły budynku wyodrębniono charakterystyczne uskoki dachu wraz z tarasami co podkreśla dynamikę oraz tektonikę obiektów. Wycięcia przełamują prosta formę projektowanego obiektu i tworzą funkcjonalne podcienie w strefie wejściowej do części mieszkalnej oraz
naturalne zacienienie dla tarasów mieszkańców. O wyrazie architektonicznym budynku decyduje zestawienie białych płaszczyzn tynkowanych jak i z okładziną elewacyjną i prefabrykowanymi balkonami z betonu architektonicznego barwionego w masie .